Konsekwencje braku spłaty kredytu samochodowego

O kredyt samochodowy może się starać osoba pełnoletnia, posiadająca źródło dochodu pozwalające jej na terminowe dokonywanie spłaty rat kredytowych. Powinna ona także legitymować się ważnym dowodem osobistym, potwierdzającym miejsce stałego zameldowania. Może także, w wyjątkowej sytuacji, przedstawić swój paszport. oszczędzanie

W niektórych przypadkach będzie musiała także przedstawić oświadczenie o swojej niekaralności i zostanie sprawdzona w bazach dłużników. W firmach pożyczkowych wystarczy natomiast niekiedy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej, wpisać źródło i wysokość swoich dochodów oraz wybrać dogodną dla siebie liczbę rat, aby otrzymać potrzebny dla siebie kredyt. Nie powinna jednak zmylić nas łatwość otrzymania kredytu w firmie pożyczkowej, ponieważ konsekwencje braku terminowych spłat kolejnych rat udzielonego nam kredytu mogą się okazać bardzo dotkliwe.

Procedury windykacyjne wobec kredytobiorców

Na osobach posiadających kredyt samochodowy ciąży obowiązek jego terminowych spłat. W przypadku kredytu wieloratalnego, a takim jest kredyt samochodowy, jeżeli przekroczymy termin spłaty jednej z rat kredytu instytucja finansowa nie wyciągnie wobec nas poważniejszych konsekwencji oprócz upomnień telefonicznych i listownych, które niekiedy będą płatne. Jeżeli jednak zalegamy przez miesiąc ze spłatą raty kredytu samochodowego i zaczynamy tym samym przekraczać termin spłaty kolejnej raty, to wówczas zaczną się dla nas poważniejsze problemy. Kolejne wezwania do zapłaty, listy polecone, a w końcu nawet wizyta komornika będzie nas kosztowała sporo pieniędzy i stresu. Wpłynie także negatywnie na ocenę naszej zdolności kredytowej, a przecież kredyt samochodowy może nie być ostatnim kredytem, o który będziemy się starać. Warto więc pamiętać o tym, żeby traktować kredyt samochodowy jako poważne zobowiązanie finansowe i pamiętać, że nawet najlepszy kredyt samochodowy obróci się przeciwko nam, jeżeli nie będzie terminowo spłacany.

Sprawdź też ranking kredytów samochodowych przed wyborem oferty.

Zostaw komentarz