Konsolidacja dla firm i nie firm

Banki co pewien czas wprowadzają na rynek nowe produkty, będące nierzadko kompilacją wcześniejszych rozwiązań. Przykładem mogą być chociażby kredyty konsolidacyjne, które opierają się na standardowych kredytach. Kto z nich korzysta?polisolokaty

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to proste i korzystne rozwiązanie, które umożliwia kontrolę nad wszystkimi swoimi dotychczasowymi zobowiązaniami. W swoim podstawowym założeniu polega bowiem na tym, że zespala wszystkie dotychczasowe kredyty w jeden i uwzględnia tym samym tylko jedną ratę do regulowania. Z tego też powodu, tego rodzaju rozwiązanie wykorzystują wszyscy, którzy posiadają więcej niż jedno zobowiązanie na koncie i chodzi zarówno o osoby fizyczne, jak i różnego rodzaju przedsiębiorstwa.

Konsolidacja kredytów dla firm

Zwłaszcza dla firm konsolidacja kredytów może być korzystnym rozwiązaniem, jako że to właśnie one posiadają na swoim koncie najczęściej kilka zobowiązań, opiewających na znaczne sumy. Dotyczy to nie tylko kredytów gotówkowych, ale także linii kredytowych czy kart kredytowych. Bardzo często zaciągnięte zobowiązania mają krótki termin ważności, ale opiewają na pokaźne sumy, przez co wyraźnie obciążają firmowy budżet. Kredyt konsolidacyjny może w jakimś chociaż stopniu odciążyć firmowy portfel, ponieważ wiąże się z obniżeniem wysokości comiesięcznej raty. Jest to więc rozwiązanie godne uwagi zwłaszcza, gdy dotychczasowe zadłużenie przysparza przedsiębiorstwu niemałe kłopoty. Zanim zaciągnie ono kolejne zobowiązanie i popadnie w niekończącą się spiralę zadłużeń powinno rozważyć konsolidację kredytów.

Konsolidacja kredytów dla osób fizycznych

Ranking kredytów konsolidacyjnych przeglądają również osoby fizyczne, które mają na swoim koncie kilka kredytów, w tym na mieszkanie, na sprzęt AGD/RTV czy na kształcenie dzieci. Przygotowanie jednej umowy uwzględniającej wszystkie zadłużenia zdecydowanie ułatwia operowanie nimi i spłacanie zobowiązań na czas, co jest niezwykle ważne, by budować swoją pozytywną historię kredytową na przyszłość.

Zostaw komentarz