Dlaczego warto oszczędzać na lokacie?

Każdy z nas ma jakieś cele, marzenia. Dla jednych są to dalekie, egzotyczne podróże, dla innych budowa własnego przytulnego, ale jednocześnie obszernego domu poza miastem, dla jeszcze innych zapewnienie jak najlepszej edukacji i przyszłości swoim dzieciom. Cele te łączy fakt, że zazwyczaj są one dość pracochłonne, wymagają wiele samozaparcia i dyscypliny wewnętrznej. Wymagają środków finansowych. A jak inaczej zdobyć tak wysokie kwoty, jeżeli nie oszczędzając? Jednak odkładanie pieniędzy również powinno być przemyślane, rozsądne. Jeżeli założymy lokaty na pewno zaoszczędzimy więcej i szybciej niż odkładając pieniądze na kupkę czy nawet gromadząc je po prostu na swoim koncie osobistym.shutterstock_69444130

Zakładajmy wszyscy lokaty!

Dlaczego? Podczas oszczędzania powinna nam towarzyszyć pewna organizacja i dyscyplina. Mało kto jest się w stanie zdobyć na nią samodzielnie, natomiast lokata czy konto oszczędnościowe mogą tu być bardzo pomocne. Przede wszystkim gdy już raz wpłacimy pieniądze na lokatę, to raczej trudno nam się będzie zdecydować na przedwczesne zerwanie tego typu rachunku – wiąże się to przecież z karami finansowymi (zazwyczaj utratą odsetek). Jest to znaczna przewaga, jaką lokaty mają nad bardziej tradycyjnym oszczędzaniem. Ale to jeszcze nie wszystko. Poza tym lokaty dają nam również możliwość pewnego zarobku. Lokata jest rodzajem umowy, jaką bank zawiera z klientem i daje zazwyczaj obustronną korzyść. Instytucja finansowa pieniądze z tego typu rachunków wykorzystuje do inwestowania, a klient w zamian otrzymuje „podziękowanie”, jakim są odsetki. W ten sposób jesteśmy zachęcani do korzystania z produktów bankowych.

Jednak aby oszczędzanie było skuteczne, warto starannie wybierać lokaty. Pamiętajmy, że nie wszystkie one są równie dobre i opłacalne. Co nam może pomóc w wyborze? Na pewno nowy ranking lokat 2016. Ale to jeszcze nie wszystko. Oprócz tego dobrze jest również samemu zorientować się w rozmaitych propozycjach, a nawet postarać się o małe porównanie lokat. W końcu chodzi przecież o nasze finanse i nasze oszczędności.

Zostaw komentarz