Analiza najlepszych lokat krótkoterminowych

Wiele specjalistycznych stron internetowych oferuje rankingi lokat, w tym krótkoterminowych, czyli od 1 do 6 miesięcy oraz długoterminowych od 1 roku do 3 lat. Przy wyborze jej rodzaju należy rozważyć chociażby wysokość oprocentowania, czy też zastanowić się na jak długo możemy zamrozić swoje środki. Inwestycje

Dodatkowo, ważna jest częstość kapitalizacji odsetek, konieczność zakładania konta w banku, lokowaniu nowych lub posiadanych już środków finansowych oraz czy istnieje możliwość zerwania lokaty z zachowaniem dotychczas naliczonych odsetek. Przy rozważaniu wyboru wersji długoterminowych należy wziąć pod uwagę, że stopy procentowe zmieniają się dość dynamicznie. Dla przykładu za pół roku oprocentowanie może wzrosnąć, a nasze środki finansowe mogą być zamrożone nie przynosząc tak dużego zysku.

Lokata Deutsche Bank

Jedną z najlepszych ofert obecnie proponowanych przez banki jest lokata Deutsche Bank. Oprocentowanie wynosi tutaj 5%, a czas trwania to 2 miesiące. Zakres kwot wynosi: minimalnie 2 000 złotych oraz maksymalnie 10 000 złotych. Lokata ta przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy otwierają konto internetowe dbNET, a także dla osób, które nie chcą zakładać konta w tym banku, jednak wtedy oprocentowanie wyniesie 2, 5%. Kapitalizacja odsetek następuje dopiero po zakończeniu okresu trwania lokaty. Niezmierną zaletą tego rozwiązania jest to, że oprocentowanie jest stałe, czyli jego wysokość nie zmieni się podczas jej trwania. Lokatę Deutsche Bank można założyć przez wypełnienie wniosku na stronie internetowej także na serwisie oszczednoscionline.pl, a jej obsługa odbywa się za pomocą systemu bankowości elektronicznej db easyNE.

Konto internetowe dbNET

Opisując lokatę w banku Deutsche Bank warto także pokazać, jakie dodatkowe korzyści wiążą się z posiadaniem konta internetowego dbNET. Otwarcie i prowadzenie konta, wydanie karty, wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz przelewy bankowe są całkowicie pozbawione opłat. Dodatkowo, istnieje powszechnie wykorzystywana możliwość płatności zbliżeniowej PayPass. Co więcej bank oferuje także bardzo elastyczny limit kredytowy aż do 3 700 złotych bez okazywania dokumentów dochodowych. W skrócie minimum formalności. Klienci mogą korzystać z dostępu do konta internetowego przez całą dobę przez Internet oraz za pomocą telefonu komórkowego. W celu założenie konta wystarczy wniosek online, który dostępny jest na stronie internetowej Deutsche Bank.

Zostaw komentarz