Wszystko co powinieneś wiedzieć o kontach oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe to powszechnie stosowany przez dużą grupę klientów sposób na oszczędzanie i zabezpieczenie finansowe rodziny. Prosty i bardzo funkcjonalny produkt bankowy jest na naszym rynku dostępny od wielu lat. Praktycznie każdy, kto ukończył 18 rok życia może bez najmniejszych problemów otPiggy bank and laptop full of polish money isolated on whiteworzyć takie konto oszczędnościowe i bezpiecznie pomnażać oszczędności. Również dzieci, oczywiście za zgodą rodziców mogą posiadać konto oszczędnościowe, które zapewni im dobry start w dorosłe życie.

Głównym atutem kont oszczędnościowych jest łatwość ich otworzenia, bezpieczeństwo naszych pieniędzy i stały dostęp do nich. Wiele osób wybiera konto oszczędnościowe właśnie dlatego, że ma stały dostęp do gotówki co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne.

Jeżeli chodzi o słabsze strony kont oszczędnościowych to jest to przede wszystkim niskie oprocentowanie zgromadzonych środków. Nie ma co się oszukiwać, bardzo trudno jest znaleźć obecnie wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe. Można jednak skorzystać z dobrodziejstwa jakim jest Internet i bez najmniejszych kłopotów porównać oferty kilku banków za pomocą rankingów kont oszczędnościowych publikowany na blogu http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com. dzięki temu uda nam się wybrać najlepsze konto oszczędnościowe.

Zanim podpiszemy umowę z bankiem warto dowiedzieć się jakie koszty SA związane z prowadzeniem i otworzeniem takiego konta. Co do zasady otwarcie i prowadzenie takiego depozytu jest zupełnie bezpłatne, jednak banki chcąc aby klienci jak najrzadziej wypłacali oszczędności ustalają limity ilości darmowych wypłat i przelewów. W ten sposób chcąc wykonać większą ilość przelewów lub wypłat będziemy zmuszeni ponieść koszty związane z opłatą za dodatkowe transakcje. Zazwyczaj jest to kilka złotych, więc warto dobrze się zastanowić zanim dokonamy kilka dodatkowych wypłat w ciągu każdego miesiąca.

Konto tego typu to najbezpieczniejsza forma oszczędzania i inwestowania pieniędzy, na którą może zdecydować się praktycznie każdy. Nie ma nic lepszego niż spokój finansowy i świadomość, że mamy zgromadzone oszczędności na tzw. czarną godzinę.

Zostaw komentarz