Jak wybrać najlepsze bankowe konto osobiste?

Czasy kiedy nasi dziadkowie chowali pieniądze w domowych skrytkach już dawno odeszły do lamusa. Konsumenci zaczęli dostrzegać szereg korzyści jakie płyną z posiadani własnego konta osobistego. Natomiast banki wciąż prześcigają się w tworzeniu jak najkorzystniejszych ofert w celu przyciągnięcia klienta. Jak wybrać najlepsze konto osobiste? Decyzja na pewno nie jest łatwa, zwłaszcza że obecnie na rynku jest ich bardzo dużo. Przed dokonaniem wyboru warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania, które mogą nam uświadomić czego tak naprawdę oczekujemy.konto osobiste

Ile jestem w stanie płacić miesięcznie za konto bankowe?

Tutaj należy zwrócić uwagę nie tylko na opłatę za prowadzenie konta ale także szereg dodatkowych opłat i prowizji np. za przelewy, wypłaty z bankomatów, posiadanie karty, sprawdzanie stanu konta. Często bywa tak, że konto za prowadzenie którego płacimy 0 zł po uwzględnieniu wszystkich opłat jest droższe w utrzymaniu niż konto za 5 zł.

Do czego jest mi potrzebne konto bankowe?

Pytanie jest istotne, ponieważ obecnie opłaty za dodatkowe usługi są bardzo zróżnicowane. Musimy się zastanowić z jakich opcji będziemy najczęściej korzystać. Czy zamierzamy robić dużo przelewów krajowych, czy zagranicznych, czy będziemy często płacić kartą a może raczej wolimy płacić gotówką i wówczas często będziemy korzystać z bankomatów.

Jak ważna jest dla mnie dostępność poszczególnych usług?

Obecnie wielu klientów ceni sobie możliwość posiadania konta internetowego, wówczas wszystkie transakcje może wykonywać z poziomu własnego komputera nie wychodząc z domu. Jednakże, są osoby które nie mają dostępu do Internetu bądź preferują tradycyjne rozwiązania. Wówczas istotną kwestią będzie dla nich odległość do najbliższego oddziału banku, liczba bankomatów i ich lokalizacja, a także jakość i szybkość obsługi klienta.

Czy interesują mnie dodatkowe usługi?

Aby zachęcić klientów do wielu kont są często przypisane dodatkowe usługi takie jak opieka medyczna, ubezpieczenia, system zbierania punktów, zniżki w sklepach i restauracjach. Brzmi atrakcyjnie, jednak musimy być świadomi tego, że zazwyczaj takie konta są o wiele droższe lub są dedykowane osobom o określonych dochodach. Warto jest przejrzeć dodatkowe oferty bank, lecz przed podjęciem decyzji należy przekalkulować czy jest to dla nas na pewno opłacalne.

Jeśli już odpowiedzieliśmy sobie na powyższe pytania i wiemy jakiego konta osobistego potrzebujemy, należy przystąpić do poszukiwania najlepszej oferty. Aby nie tracić czasu na przeglądanie każdej ze stron banku warto sprawdzić zestawienie najlepszych kont bankowych. Takie zestawienia możemy bez problemu znaleźć w Internecie. Ich zaletą jest aktualność zawartych informacji a także to, że w skondensowanej formie przedstawiają najważniejsze cechy poszczególnych kont.

Zostaw komentarz