Firmowe konto bankowe – jak je wybrać?

Kiedy zdecydujemy się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej z pewnością będziemy musieli także wybrać odpowiednie konto bankowe dla naszej firmy. Oczywiście decyzja nie jest łatwa, ponieważ obecnie na rynku wybór jest bardzo szeroki i banki wciąż prześcigają się w oferowaniu nowych rozwiązań. W jaki sposób wybrać najlepsze konto bankowe dla firm? Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że nie powinniśmy decydować się na konto które jest uważane za najlepsze na rynku a na takie które najbardziej odpowiada naszym indywidualnym preferencjom i najbardziej pasuje do profilu i rozmiaru naszego przedsiębiorstwa.oszczędzanie

To co na pewno musimy wziąć pod uwagę to następujące cechy:

  • opłata za prowadzenie konta,
  • opłaty za usługi podstawowe takie jak: przelewy krajowe i zagraniczne, wypłaty z bankomatu, opłaty za karty debetowe i kredytowe itp.,
  • dostęp do usług dodatkowych np. opcje walutowe, kontrakty swap, lokaty terminowe i gwarancje bankowe.

Istotną dla nas kwestią powinna być dostępność kredytów i innych źródeł finansowania. Wcześniej czy później możemy potrzebować kredytów obrotowych czy inwestycyjnych dlatego powinniśmy sprawdzić co dany bank ma do zaoferowania w tym obszarze. Przed założeniem rachunku musimy się także zastanowić w jaki sposób chcielibyśmy zarządzać naszymi pieniędzmi. Ważne są kanały dostępu jakie oferuje bank. Część przedsiębiorców preferuje dostęp przez Internet bądź telefon, inni wolą tradycyjne rozwiązania dlatego ważna będzie dla nich ilość oddziałów a także szybkość i jakość obsługi. Dużą zaleta jest możliwość posiadania własnego opiekuna w banku, jednak jest to zazwyczaj dedykowane dla firm o dużych obrotach.

Kolejną ważną dla nas kwestią jest możliwość lokowania oszczędności i pomnażania zgromadzonego kapitału. Przy tym warto zwrócić uwagę jaką bank ma ofertę lokat, funduszy inwestycyjnych i innych produktów depozytowych.

Aby nie tracić czasu na przeglądanie stron internetowych wszystkich banków, warto sprawdzić zestawienie najlepszych kont bankowych dla firm. Można bez problemu znaleźć je w Internecie, jednak pamiętajmy, że ma to być dla nas tylko kolejna wskazówka a ostateczną decyzję musimy podjąć sami.

Zostaw komentarz