Alternatywne inwestycje finansowe

Z czym kojarzą się nam inwestycje finansowe? Wymieniać można by tu bardzo długo, aczkolwiek niemal wszystkim nasuwa się wpierw myśl o akcjach, obligacjach, graniu na giełdzie, i innych tego typu. Niemniej, dzisiejsze metody inwestycyjne dają znacznie szerszy wachlarz możliwości, dzięki któremu zarobimy w sposób niecodzienny, odbiegający od powyższych standardów, co nie znaczy wcale, że w sposób mniej skuteczny. Przyjrzyjmy się więc kilku oryginalnym pomysłom na pomnożenie kapitału.Inwestycje

Kruszce

Niegdyś finanse kojarzyły się z różnorakiego rodzaju kruszcami, w tym przede wszystkim ze złotem, ale dziś znaczenie pieniądza je nieco wyparło. Nie jest to jednak równoznaczne z pomniejszeniem ich wartości, a wręcz przeciwnie, inwestycje w przykładowe brylanty lub rubiny są niezwykle opłacalne, nawet przy delikatnych spadkach cen zań na światowych rynkach. Szczególnym uznaniem można tu z kolei obdarzyć owe złoto, będące jedną z najlepszych lokat, przede wszystkim za sprawą tego, że niemożliwym jest jego sztuczne wyprodukowanie, że chroni przed inflacją, i że kojarzy się z najzamożniejszymi inwestorami.

Inwestycje artystyczne

Innym przykładem lokowania kapitału są też inwestycje finansowe w dzieła artystyczne, i to w szerokim tego słowa znaczeniu, bo chodzi tu i o obrazy, i o rzeźby, i o zdjęcia, i nawet o meble. Główną ich zaletą jest zaś to, że czas wpływa dodatnio na wartość, ale niestety, aby w ogóle o rynku sztuki myśleć, należy mieć aktywa o rocznej wartości, w wysokości co najmniej trzech tysięcy złotych, toż nie pozostaje nic, jak tylko się bardziej w tej materii rozeznać.

Wino

Jeszcze następny przykład to wino, które zdobywa coraz to większą popularność, co zresztą potwierdzają nowopowstałe instytucje, które świadczą doradztwo na temat kupowania i pojedynczych butelek, i szeroko rozumianych winnic. Dlaczego są to jednak inwestycje opłacalne? A no dlatego, że może się to przełożyć na sporą stopę zwrotu, tym bardziej że wartość wina może wzrosnąć nawet o sto pięćdziesiąt procent w skali roku.

Jak więc widać, finanse mogą być pomnażane w naprawdę różny sposób, dlatego nie ma co ograniczać się do tych typowych, znanych każdemu i powszechnie użytkowanych sposobów, jeśli naturalnie te drugie nam nie pasują.

Zostaw komentarz